• بیانیه
بیانیه

تاریخ: چهار شنبه 28 آبان 1399//ساعت:21:13//گروه:اخبار//زیرگروه:اخبارمجمع//شماره خبر:954

بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم

در سال 1400 رئیس جمهوری انتخاب کنیم که از شهدا،جانبازان،آزادگان رزمندگان و خانواده های معظم آنان بهره ‏برداری سیاسی نکند.‏

با روشنگری و بصیرت افزایی در بین یکدیگر برای انتخاب رئیس دولت سیزدهم، فردی را انتخاب کنیم که با تاسی از نقش مادران و همسران شهداء در دفاع مقدس و‌ احترام به زنان مسلمان کشورمان مانع از بی بند و باری و بی حیایی در جامعه گردد و تحت عنوان حمایت از عنوان محترم زن سو استفاده سیاسی نکرده و زمینه‌ی ظلم وخیانت به زنان ایرانی را فراهم نکند️.

اگر بنای آفرینشِ انسان و جهان را به دو بخشِ کارهای ظریف و ریزه‏‌کاری و بخشِ کارهای مستحکم و به تعبیر سازندگان بناها، سفتکاری بگذاریم، بخش اول که ظریف‏‌کاری‏ها و ریزه‏‌کاری‏ها و رشته رشته پروردن احساسات و عواطف بشر است، در اختیار زن است.گناه بزرگ تمدن مادی، تضعیف و گاهی به فراموشی سپردن این نقش است. هرجا سخن از تضعیف خانواده است، نقش این بخشِ مهم نادیده گرفته شده.

هرجا سخن از بی‏‌اعتنایی به هنر مادری و هنر تربیت فرزند در آغوش پُر مهر و محبت مادر است، این نقش نادیده گرفته شده. دنیای غرب این جرم بزرگ را دارد که این نقش را تضعیف کرده و در مواردی نادیده گرفته است. بخشی از بزرگیِ این گناه به این مربوط است که این حرکت فاجعه‏‌آمیز را با نام «حمایت از زن» انجام می‏دهند؛ درحالی‏که این حمایت از زن نیست؛ این خیانت به زن و خیانت به انسان است. نقش مادر از دوران حمل و بارداری شروع می‏شود و تا آخر زندگی انسان ادامه دارد. مردی که به دوران جوانی رسیده یا از دوران جوانی هم عبور کرده، باز تحت تأثیر عطوفت و محبت و شیوه‏‌های خاص مادرانه‏‌ی مادر است. اگر زنان ما از لحاظ رتبه‏‌ی معرفتی و بینش و معلومات، سطح خود را ارتقاء دهند، این نقش با هیچ نقش دیگری، با هیچ مؤثر دیگری از مؤثرات فرهنگی و اخلاقی تا آخر قابل مقایسه نیست. مادر است که فرهنگ و معرفت و تمدن و ویژگی‏های اخلاقیِ یک قوم و جامعه را با جسم خود، با روح خود، با خُلق خود و با رفتارِ خود، دانسته و ندانسته به فرزند منتقل می‏کند. (( مقام معظم رهبری  1384.05.05))

علیهذا با عنایت به وظایف رئیس‌جمهور در بسترسازی برای رشد و ارتقاء بصیرت و معرفت زنان جامعه و استحکام نهاد خانواده، لازم است نمایندگان مجلس و شورای‌ محترم‌نگهبان در 268روز باقیمانده تا انتخابات ریاست‌جمهوری در خرداد1400،  باتصویب معیارها و شرایط لازم برای‌تشخیص رجل‌سیاسی، مذهبی ‌و مدیر و مدبر بودنِ نامزدهای ریاست جمهوری، زمینه‌ی انتخاب یک رئیس‌جمهور وظیفه شناس، باغیرت و متدین را برای ایرانیان سرافراز فراهم نمایند. 

روابط عمومی مجمع رهروان امربه معروف استان فارس

ارسال نظرات