• روز خبرنگار
روز خبرنگار

تاریخ: یکشنبه 17 مرداد 1400//ساعت:19:56//گروه:اخبار//زیرگروه:فرهنگی//شماره خبر:961

سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و تعدادی ازکارکنان وزارت امورخارجه کشورمان توسط گروهک تروریستی طالبان در افغانستان را به خانواده محترم این عزیزان و خاصه اجزای رکن چهارم دموکراسی تبریک و تهنیت عرض میکنیم.

خبرنگاران از اعضای موثری در جامعه هستند که میتوانند با آگاهی بخشی درست در پیشرفت جامعه نقش بزرگی را ایفا کنند.

بیان حقایق موجود در جامعه بدون نگاه های جناحی، قومی، دینی، سازمانی و یا تعلقاتِ شخصی خبرنگاران بیانگر عدالت رسانه ای در جامعه میباشد.

 روشنگری و شفافیت مواضع خبرنگاران و واحدهای پشتیبانی کننده آنان در خصوص موفقیت ها، نقش ها و یا ناکامی های اجزای حاکمیت در کشور، تبلور مردم سالاری و تحقق رکن چهارم دموکراسی در حکومت اسلامی است.

پیگیری اجرای قانون اساسی در کشور، سیاست های کلی نظام و اجرای وظایف توسط مسئولین در نظام جمهوری اسلامی ایران از وظایف اصلی رسانه هاست که کارزگران این امر مهم خبرنگاران هستند که در اکثر اوقات شبانه روز مانند مدافعان سلامت و امنیت به عنوان رزمنده با ناکارآمدان و هنجارشکنان و قانون گریزان در حال مبارزه هستند.

خبرنگاران  با مطالبه گری از اجزای حاکمیت برای تحقق اصل هشتم قانون اساسی همان آمرین به معروف و ناهیان از منکری هستند که در پیشگاه الهی دارای جایگاهی رفیع و بلند هستند.

بر همه مسئولین، سازمانها و نهادهاست که نه فقط این روز و یا روزهایی که میخواهند دیده شوند به یا خبرنگاران باشند بلکه در روزهای سختی که آنان با بی مهری ها، کمبودهای ماموریتی و مشکلات زندگی روبرو هستند که تعداد روزهایش کم نیست ب یاد آنها باشیم. 

این روز خجسته را به خبرنگاران عزیز کشور و خاصه تلاشگران عرصه خبری در استان فارس تبریک و تهنیت عرض میکنیم.1400.05.17

مسئول مجمع رهروان امر به معروف و نهی از منکر استان فارس

پاسدار انقلاب اسلامی سیروس سجادیان

ارسال نظرات